GREAT Yüksek Öğrenim Burs Programı 2019 - Türkiye

British Council ve Birleşik Krallık’tan 9 üniversitenin işbirliğinde başlatılan 2019 GREAT Burs Programı, Birleşik Krallık’taki benzersiz yükseköğrenim olanaklarına erişmek isteyen Türk öğrenciler için 2019-2020 eğitim yılı özelinde burs imkanları sunuyor.

17 adet lisans ve lisansüstü burs sunan Türkiye burs programının toplam değeri yaklaşık olarak 350.000 Sterlin’dir. Bursların değeri, okulların yıllık harç ücretlerini kapsayacak şekilde 12.500 Sterlin ile 26.000 Sterlin arasında değişiyor. Bu burs programı, Birleşik Krallık’ta lisans veya lisansüstü eğitim alma amacıyla finansal destek arayan Türk öğrenciler için eşsiz bir fırsat oluşturuyor. Öğrenciler, İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’daki 10 üniversitenin sunduğu mühendislik, hukuk, işletme, sanat ve tasarım, biobilimler, bilgi teknolojileri ve daha pek çok alandaki eğitim programlarına başvurabilirler.

Öne Çıkan Noktalar

 • Burslar, sadece eğitim ücretini kapsamaktadır.
 • Burslar, sadece bir yıl için geçerlidir.
 • Bursların değeri, okul ücretlerine bağlı olarak 12.500 Sterlin ile 26.000 Sterlin arasında değişmektedir.
 • Burslar, lisans ve lisansüstü bölümleri ve lisansüstü araştırma programlarını kapsamaktadır.
 • Birleşik Krallık’taki 9 üniversite, Türk öğrencilere özel 17 GREAT bursu sunmaktadır.
 • Program; mühendislik, hukuk, işletme, sanat ve tasarım ve Bilgi Teknolojileri dahil pek çok alanı kapsamaktadır.

Son başvuru tarihi

GREAT Burs Programı 2019 – Türkiye için son başvuru tarihleri, kurumdan kuruma göre değişiklik gösteriyor. Bursların son başvuru tarihleriyle ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilir veya üniversitelerin burs sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru yapacakların tamamlaması gereken adımlar: 

 1. Adım:Burslara başvuru için uygunluk kriterlerini sağlayıp sağlamadığınızı kontrol edin.
 • Türk pasaportunuz var mı?
 • Birleşik Krallık’ta lisans veya lisansüstü bir programa veya lisansüstü bir araştırma programına mı katılmayı planlıyorsunuz?
 • Başvurduğunuz veya başvuracağınız program 2019 sonbaharında mı başlıyor?
 1. Adım:Listelenen üniversitelere ve burslara göz atın ve kurum veya burslarla ilgili detaylı bilgiye erişmek için verilen bağlantılara tıklayın.
 2. Adım:İlgili üniversitenin web sitesindeki bilgilere göre burslara başvurun.
 3. Adım:Burs kazanan kişiler, başvuru yaptıkları üniversiteler tarafından bilgilendirilecektir.
 4. Adım:Burs fonu, kayıt işlemlerinden sonra ilgili üniversite tarafından kazanan kişilere verilecektir.

Programda yer alan üniversiteler

Arts University Bournemouth

Arts University Bournemouth , üretim ve düşün alanında önde gelen profesyonel sanat üniversitelerinden biridir.1885 yılında kurulan üniversite, öğrencilerin ve akademisyenlerin sanat, tasarım, medya ve sahne sanatları konularında ilişkiler kurmak için bir araya geldikleri bir topluluktur. Birleşik Krallık ekonomisinden daha hızlı büyüyen üniversite, her 11 işten birini yaratan 92 milyar sterlinlik yaratıcı endüstriye açılan kapıdır.

Coventry Univeristy

Coventry University ’de öğrencilerimizin geleceklerine yatırım yapıyor ve kendimizi, mezun olduklarında öğrencilerimizin hayatlarını değiştirecek öğrenme ortamını, becerileri ve desteği sağlamaya adıyoruz. İleriye dönük yaklaşımımız, modern tesislerimiz ve pratik eğitimimiz sayesinde yedi yıldır Birleşik Krallık’ın en modern üniversitesi unvanını taşıyoruz.Coventry University’nin 175’nci akademik yılını 2018’de kutladık.  Bu kutlama Coventry’nin 2018 yılında 2021 Birleşik Krallık Kültür Kenti ve 2019 Avrupa seçilmesi ile aynı zamana gelmiştir.

Loughborough University

Öğretim ve araştırma alanındaki mükemmelliğiyle üne kavuşan Loughborough , endüstriyle kurduğu güçlü bağlar,mezunlarının parlak geleceği ve sporda başarılarıyla önde gelen bir Birleşik Krallık üniversitesidir. Araştırma sayısı ve kapasitesi açısından 2019 Guardian Üniversite Rehberi’nde (Guardian University Guide 2019) İngiltere’de 4. ve 2014 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi’ne (Research Excellence Framework 2014) göre de Birleşik Krallık’ta 9. sıradayız

Swansea University

Swansea University ; The Times ve The Sunday Times 2018 İyi Üniversite Rehberi’ne ve en son Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi’ne (REF2014) göre Birleşik Krallık’ın En İyi 30 Üniversitesi arasında Galler’de birinci sıradadır. Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, çalışmalarınıza odaklanmak için mükemmel bir yer sunan park alanıyla çevrili, sahil kampüsü olarak adlandırılan muhteşem bir lokasyonda  yer almaktadır.

The University of Bradford

University of Bradford  dünyanın en büyük teknoloji üniversitelerinden biri olup, yarının sorunlarını çözmek için pratik uygulamalarla ve en ileri araştırmalarla desteklenen yüksek kaliteli bir öğretim sunar. Üniversite, tüm öğrencilerinin güzel bir yaşam sürdürmesi, dünya vatandaşı olması ve dünyada bir fark yaratması için tutkuyla çalışıyor. University of Bradford’ın Birleşik Krallık ve yurt dışındaki yerleşkelerinde 9.800’den fazla öğrenci eğitim görüyor. Öğrenciler 120 milyon sterlinlik yatırım yapılan kampüsten de faydalanabilecek. 2014 Birleşik Krallık Yüksek Öğretim Fonlama Konseyi’ne (HEFCE) göre üniversitenin yürüttüğü araştırmaların dörtte üçünün dünya standartlarında ya da uluslararası mükemmellik seviyesinde kabul edilmesiyle, University of Bradford Birleşik Krallık’ın en iyi 50 üniversitesi arasında yer almıştır.

Ulster University

Üniversitemiz dünya genç üniversiteler sıralamasında ilk 150’de yer almakla birlikte (THE Young Rankings, 2018), geçmişi 1865’e kadar uzanmaktadır. Siz de Ulster ’ı seçin ve güçlü manevi desteğimiz ile son teknoloji tesislerde birinci sınıf bir eğitim alarak kendinizi ödüllendiririn. Dünya genelinde 100’den fazla ülkeden uluslararası öğrenciyi ağırlamaktan gurur duyuyoruz.

University of Bristol

140’dan fazla ülkeden 6,500’ü aşkın uluslararası öğrencisi ile Bristol Üniversitesi, Birleşik Krallık’taki en büyük ve en canlı uluslararası topluluklardan birine sahiptir. 1900 yılında kurulan Bristol Üniversitesi bir “Russell Group” kurumu olup, İngiltere üniversite başarı sıralamalarında ilk 20’deki yerini istikrarlı bir biçimde korumaktadır. Bristol Üniversitesi, 2019 QS Dünya Üniversitesi sıralamasında 51. sırada yer alarak , küresel ölçekte ilk 100 üniversite arasındaki konumunu daha da güçlendirmiştir.

University of Glasgow

1451 yılında kurulan University of Glasgow , İngilizce konuşulan ülkelerdeki üniversiteler arasında en eski dördüncü üniversitedir. Dünyanın En İyi 100 Üniversitesi (QS 2018 Dünya Üniversite Sıralaması) arasında yer alan üniversite, The Times ve The Sunday Times 2018 İyi Üniversite Rehberi tarafından da Yılın İskoç Üniversitesi seçildi. Her yıl dünya genelinde 140’dan fazla ülkeden 26.000’den fazla lisans ve lisansüstü öğrencisi üniversitede öğrenim görmektedir.İskoçya’nın en büyük şehrinde bulunan üniversite, Birleşik Krallık’ın prestijli bir oluşumu olan Russell Group üyesidir.

WMG

WMG , Warwick Üniversitesinin disiplinler arası çalışan en büyük departmandır. Eğitim ve araştırma alanlarındaki mükemmelliği ve sektördeki geniş işbirlik ağıyla ün salmış WGM departmanı, mühendislik, teknoloji, yönetim ve inovasyon konularının birleştirildiği, işletme üzerine uygulamalı eğitimler sunmaktadır.


https://www.britishcouncil.org.tr/study-uk/scholarships-financial-support/great-scholarships-2019HIZLI ERİŞİM

Youtube Twitter Facebook
Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Mühendislik Fakültesi
Erdener ÖZÇETİN
Çevrimiçi