TÜBA-GEBİP ve TESEP Ödülleri için 2019 Yılı Başvuruları Başladı

TÜBA-Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri (TÜBA-GEBİP) ve TÜBA Bilimsel Telif Eser Ödülleri (TÜBA-TESEP) 2019 yılı ödül başvuruları için çağrıya çıkıldı. Ödül başvuruları, 4 Mart 2019 Pazartesi gününe kadar yapılabilecek.

2001 yılından beri yürütülen TÜBA-GEBİP kapsamında farklı bilim alanlarından 480 üstün başarılı genç bilim insanı; 2008’den beri yürütülen TÜBA-TESEP kapsamında ise 196 Türkçe bilimsel eser ödüllendirildi. 2017 yılından beri TÜBA-TESEP kapsamında her yıl "sosyal bilimler" alanında bir esere "TÜBA-TESEP Halil İnalcık Özel Ödülü" veriliyor. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “Fuat Sezgin yılı” ilan edilen 2019’dan itibaren TÜBA tarafından “TÜBA-Fuat Sezgin Özel Ödülü” verilmeye de başlanacak.

TÜBA-GEBİP Ödülü sahiplerine 3 yıl boyunca her yıl için 20.000 TL’nin yanı sıra ayrıca her yıl, tez aşamasındaki doktora öğrencilerinin çalışmalarında kullanılmak üzere 6.000 TL, uluslararası nitelikteki bilimsel çalışmaları kapsamında düzenleyecekleri ulusal ve uluslararası toplantılar için ise 4.500 TL’ye kadar ilave mali destek ve Akademi üyelerimizce bilimsel danışmanlık desteği sağlanıyor. İlk 3 yıldan sonraki 5 yıl boyunca yılda bir kez yurt dışı bilimsel toplantılara ve etkinliklere katılım desteği olarak Avrupa ülkeleri için 1500$ karşılığı TL, Avrupa dışı ülkeler için 2000$ karşılığı TL veriliyor. TESEP kapsamında ise; telif eserler için 20.000 TL ve Kayda Değer Eser Ödülü (Mansiyon) olarak ise telif eserlerde 7.000 TL parasal ödül veriliyor.

Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Tıklayınız.HIZLI ERİŞİM

Youtube Twitter Facebook
Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Mühendislik Fakültesi
Erdener ÖZÇETİN
Çevrimiçi