Yaz Okulu [Afinite Temelli Sensörler Uygulamalı Yaz Okulu]

22-24 Mayıs 2019 tarihlerinde
Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde yapılacak olan uygulamalı yaz okulumuza tüm öğrencileri ve bu alana ilgi duyan akademisyenleri bekliyoruz.

Sensörler geleneksel analitik cihazların hızlı ve ucuz bir alternatifi olarak 50 yıldan daha uzun bir süredir bilimsel arenada araştırma konusudur. Disiplinler arası araştırmaların tıp, gıda, çevre gibi çok farklı alanlarını birleştiren ara yüzün merkezinde yer alan sensörler sadece rutin birer analiz yöntemi değil aynı zamanda hastalıkların erken dönemde teşhisi, gıda ve çevre güvenliği konularında yaşamımızı doğrudan etkileyen önemli araçlardır. Bu nedenle, daha sağlıklı olmak, daha güvenli bir çevrede yaşamak ve daha güvenli gıdalar tüketmek için sensörler öncelikli araştırma alanları arasında yer almaktadır. 

Bu yoğunlaştırılmış lisansüstü kursta, afinite temelli sensörler ile ilgili son dönemlerdeki gelişmeler ve bazı önemli uygulamalar temel bilgilerle harmanlanarak Türkiye’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 9 farklı üniversitesine mensup bilim insanları tarafından yaz okulu katılımcılarına aktarılmaya çalışılacaktır. 

Son Kayıt Tarihi: 12 Mayıs 2019

HIZLI ERİŞİM

Youtube Twitter Facebook
Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Mühendislik Fakültesi
Erdener ÖZÇETİN
Çevrimiçi