Microsoft Office365 Kullanımı Hakkında

Üniversitemizin Office365 platformu üyeliği aktif edilmiş olup uzaktan eğitim sürecinde tüm öğrencilerimiz ve personelimiz ücretsiz bir biçimde Office365 ürünlerinden faydalanabilmektedir.

Office 365, Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, Teams, SharePoint vb. uygulamalara mekandan bağımsız olarak web veya bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazlar üzerinden (maksimum 5 cihaz olacak şekilde) erişim imkanı sunan bir bulut platformudur.

Office 365 ürünlerine,  https://www.office.com/ adresinden kurumsal e-posta hesabı bilgilerinizle (öğrencilerimiz içinöğrencinumarası@ogrenci.hitit.edu.tr, personelimiz için kullanıcı_adı@hitit.edu.tr) oturum açarak erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda portal üzerinden “Şimdi Yükle”  bağlantısıyla da kişisel bilgisayarınıza indirerek Office 365 masaüstü uygulaması olarak da kullanılabilmektedir.

Web ve masaüstü erişimlerine ek olarak mobil cihazlar için ilgili uygulama mağazaları (Google Play, App Store) üzerinden temin edilen uygulamalara yine kurumsal e-posta hesabı bilgileriyle erişilebilmektedir.

Office365 platformunun tüm uygulama listesi aşağıda yer almaktadır.

Office365 platformu kullanım kılavuzu için tıklayınız. HIZLI ERİŞİM

Youtube Twitter Facebook
Tercih Dönemi Danışma Hattı!
Tercih İle İlgili Sorunuz mu var?
Birim Yöneticilerimiz İle Görüşün
Mühendislik Fakültesi
Erdener ÖZÇETİN
Çevrimiçi